“Her seçimde inşaat sektörü ile ilgili bir kriz ortaya atılır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her seçim döneminde inşaat sektörü ile ilgili kriz iddialarının ortaya atıldığını belirterek inşaat sektörünün geldiği noktanın ortada olduğunu söyledi.

4. Türk Patent Ödülleri Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, inşaat sektöründe kriz oluşturmaya çalışanlar oldğunu belirterek, her seçim zamnı inşaat sektörü ile ilgili kriz söylentilerinin ortaya atıldığını söyledi.

İnşaat sektörünün olmadığı ülkenin bitmiş olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, inşaat sektörünün hiçbir zaman bir yere konulamayacağını belirterek, “Herhâlde çadırda yaşayacak halimiz yok değil mi? İki, taahhütlerde alt yapısı olmayan bir ülkeden bir şey olur mu? Biz modern bir Türkiye’yi konuşuyoruz” dedi.

İnşaat sektörünün istihdam açığını kapatma alanı olduğunu da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolar kurundaki hafif düşüşe de değinerek kurun dengeye oturduğunu ancak bunu da eleştirenler olduğunu belirtti.

İnşaat sektörünün geldiği noktanın ortada olduğunu belirten Erdoğan, çok farklı projelerin ortaya çıktığını, ihracatta da ciddi gayretler olduğunu söyledi.

Fikirtepe’de hak sahiplerinin çoğu ile anlaşan kalan 400 metrekarelik alan için de acele kamulaştırma yolunu tercih eden Şua İnşaat, Fikirtepe projesini yazdan önce satışa çıkarmayı hedefliyor..

Anadolu Yakası’na toplam 3 milyar liranın üzerinde yatırım yapmaya hazırlanan Şua İnşaat, Fikirtepe ve Kartal’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında 2 proje hayata geçirecek.

Fikirtepe’de sorununu çözen firmalar arasında yer alan Şua İnşaat, 24 bin metrekarelik bir alanda kentsel dönüşüm kapsamında yeni bir proje hayata geçirmek için harekete geçti. Hak sahiplerinin büyük bir kısmı ile anlaşma imzalayan ve geriya kalan 400 metrekarelik alan için hak sahipleri ile anlaşma sağlayamayan şirket, acil kamulaştırma yolunu tercih ederek sorunları tamamen çözdü.

15-20 gün içinde kamulaştırma sürecinin tamamlanacağını ve ruhsat sürecinin başlayacağını belirten Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ahmet Sarıcalı, Fikirtepe projesinde satış sürecinin yazdan önce başlamasını hedeflediklerini söyledi.

Mimari tasarımı Mimar Adnan Kazmaoğlu tarafından gerçekleştirilen Şua İnşaat Fikirtepe projesinin Fikirtepe’nin en üst noktasında yer aldığını da belirten Sarıcalı, 3 blok olarak tasarlanan projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde toplam 750 konut bulunacağını, 3 bloğun birleştiği noktada ise ticari ve sosyal donatı alanları ile rekreasyon alanları bulunacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir